Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/europlast/domains/europlastswidnica.pl/public_html/0_box/db.php on line 33
Wełna celulozowa | Europlast Świdnica

> S-188-welna-celulozowa

Wełna celulozowa – ekologiczny materiał termoizolacyjny


Wełna celulozowa od 30 lat jest powszechnym materiałem w krajach skandynawskich. Jego i popularność wynika z świetnych właściwości izolacyjnych (przewodność cieplna – 0,037-0,039 W W/mK w zależności od zastosowania i gęstości) i co za tym idzie energooszczędność Ze względu na zmieniające się regulacje prawne zmierzające w kierunku uczynienia z „zielonego budownictwa” obowiązującego standardu, ekologiczność wełny celulozowej ma niebagatelne znaczenie. Uzyskiwana jest ona z odpowiednio oczyszczonej i przygotowanej makulatury, którą po zużyciu można poddać recyklingowi, jest ekologiczna i naturalna.


Wełnę celulozową wdmuchuje się pod ciśnieniem z poziomu parteru specjalną maszyną przy pomocy przewodu i węża doprowadzającego granulat do miejsca docelowego. W efekcie materiał jest rozpulchniony, dzięki czemu nadaje się do montażu w każdą przestrzeń, zarówno wdmuchania (metoda blow-in): pustek pod połacią dachu, wszelkich ubytków istniejącej izolacji, sufitów podwieszanych (na płyty gipsowe), jak również bezpośrednio na strop, tak zwany wolny nasyp.
Wdmuchiwanie wełny trwa 1-1,5 dnia, nie wymaga pracochłonnego noszenia, sztukowania, układania i mocowania materiału. Ocieplona przestrzeń jest pozbawiona mostków termicznych czy szczelin, pojawiających się w tradycyjnych metodach docieplania, które powodują ucieczkę ciepła z izolowanych pomieszczeń.

Dlaczego wełna celulozowa?

  • Wełna celulozowa pochodzi z Finlandii – została sprawdzona w ekstremalnych warunkach zimowych (eksploatacji i montażu), spełnia wyśrubowane skandynawskie standardy ekologiczne
  • Dzięki technologii wdmuchiwania wełna celulozowa  znakomicie nadaje się do napraw starej izolacji. Zapewniając oszczędności w kosztach ogrzewania i klimatyzacji (przy dociepleniach średnio ok. 30%).
  • Wełna celulozowa w przeciwieństwie do tradycyjnych metod izolacji nie zawiera drażniących skórę i drogi oddechowe igieł.
  • Jest to bezpieczny i przebadany produkt – od wielu lat wydawane są dla niej certyfikaty i raporty środowiskowe fińskiego instytutu techniki budowlanej, polski znak budowlany B wydany zgodnie z normą produktową PN-EN 15101-1 oraz  certyfikat emisji M1
  • Wełna celulozowa jest izolatorem akustycznym
  • Wełny celulozowa ma właściwości grzybobójcze, nie ma potrzeby jej wymiany przy zawilgoceniu, w przeciwieństwie do wełny mineralnej
  • Wełna celulozowa chroni nie tylko przed chłodem, ale (w przeciwieństwie do tradycyjnej wełny szklanej) również przed upałem.
  • Produkcja wełny celulozowej związana jest z wielokrotnie mniejszą emisją spalin. Stosując ją pomagasz chronić środowisko i klimat.
  • Niski współczynnik przepuszczalności powietrza pozwala lepiej chronić konstrukcję drewnianą przed gorącym powietrzem.
  • Zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną powoduje mniejszą emisji spalin

Masz pytania?

Chcesz zamówić bezpłatną wycenę?

Zadzwoń do nas
+48 501 207 988
+48 602 529 233
kontakt@europlastswidnica.pl

Zobacz także

2016 Europlast Świdnica, dolnośląskie